Shingeki no Kyojin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 BARDZO WAŻNY TEMAT

Go down 
+10
Nanoq
Hugo
Shein
Emil Shade
Dracarys
Marilee
Revisteles
Erie
Rivaille
Jean
14 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorWiadomość
Marilee
Strażnik muru Rose
Marilee


Dołączył : 29/07/2013
Posty : 177

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyPon Kwi 27, 2015 8:05 pm

RESTART.
Powrót do góry Go down
Hugo
Złodziej
Hugo


Dołączył : 16/09/2013
Posty : 47

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyPon Kwi 27, 2015 8:56 pm

Próbowałam jakoś poskładać do kupy to, co wiadomo na temat struktury zwiadowców (żandarmeria i stacjonarni - coming soon...). Temat otwarty do dyskusji, jest tam wiele moich komentarzy, kilka propozycji... Ogólnie chciałam z tego zrobić coś, na czym może działać forumcio. Ostrzegam, że jest to wersja bardzo robocza, ogarnę ją ostatecznie jak już się na coś zdecydujemy.

KORPUS ZWIADOWCZY (właśnie, korpus, nie oddział)

STRUKTURA

- Commander [Kapitan] – czyli Irvin
- 4 Squad Leaders [pozostałabym przy "Dowódca oddziału specjalnego/do zadań specjalnych"] - Levi, Hange, Mike, Dita
- Senior Team Leader (Internet mówi, że to jest jakiś ziomek służący bezpośrednio pod squad leaderami i nadzorujący team leaderów ale dla mnie ta funkcja ma mały sens -> wywaliłabym)
- 8/10 Team Leaders [Dowódca oddziału] – jest ich 8 lub 10, wikia różnie podaje
- Członek oddziału specjalnego/do zadań specjalnych (4 x liczba osób w jednym oddziale specjalnym)
- Zwiadowca (8 lub 10 x liczba osób w jednym oddziale) – członek oddziału (zwykłego, nie specjalnego)

+dodatkowo:
6 Medical Officers [Medycy]
5 Veterinary Officers [Weterynarze]
5 Remuneration Officers (za cholerę nie ogarniam kto to, podejrzewam, że jakieś ziomki od HR-u/papierkowej roboty ale głowy nie dam sobie uciąć -> wywaliłabym xD)

Ogólnie proponowałabym max 5-6 osób w każdym oddziale, więcej to chyba przesada.

Jeśli chodzi o hierarchię, to wygląda to tak:
Na czele mamy kapitana. Bezpośrednio pod kapitanem służy 4 dowódców oddziałów specjalnych. Niżej jest ten cały Senior Team Leader (once again, wywaliłabym w cholerę). Jeszcze niżej mamy Dowódców oddziału. Na samym dole hierarchii są zwiadowcy zwykli + zwiadowcy w oddziałach specjalnych.
Medyków/Weterynarzy dałabym jako dodatkowe funkcje dla szeregowych zwiadowców – w sensie, że można być zwiadowcą i członkiem oddziału dowodzonego przez postać X ale jednocześnie mieć dodatkowe obowiązki jako medyk/weterynarz.


Co do rang jako rang wojskowych... Jest z tym problem. W kanonie wszędzie trąbi się o tym, że Rivajl to Kapral itepe, wikia mówi, że w rzeczywistości ma on inną rangę a kapralem jest nazywany przez znajomków z wojska (przy czym słownik oba określenia tłumaczy jako „kapral/starszy kapral”). Ogólnie albo to ujednolicimy, albo w ogóle rezygnujemy. Złotego środka chyba nie znajdziemy. Jeśli już, to moja propozycja jest taka:
- Kapitan – no kapitan, utarło się, więc niech będzie
- Dowódcy oddziałów specjalnych – ranga kaprala (żeby Rivelsowa się pokrywała, przynajmniej w teorii)
- Dowódca oddziału – ranga sierżant/porucznik (do wyboru)
- Członek oddziału specjalnego/zwiadowca – tu bym w ogóle odpuściła nadawanie jakichkolwiek rang, niech zostaną zwiadowcami.

Ogólnie nie ma to zbyt wiele wspólnego z faktycznym stanem rzeczy (bo kapral w wojsku nie stoi wcale tak wysoko) ale raczej sugerowałam się fajnym brzmieniem xD I tym, co jest używane w kanonie.
Powrót do góry Go down
Rivaille
Dowódca oddziału specjalnego
Heishichō
Rivaille


Dołączył : 17/02/2013
Posty : 290

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyPon Kwi 27, 2015 9:07 pm

"He is attributed with the literal title of "leader of the soldiers" (兵士長 Heishichō?) (usually translated as "Captain") among the Survey Corps. However, his comrades and subordinates usually call him by the shortened title of "Lance Corporal" (兵長 Heichō?). This has lead to the wrong idea that he is actually a Lance Corporal, a rather low rank" <- z angielskiej wiki. Tajemnica kaprala rozwiązana. :x

Ja odpuściłabym zupełnie rangi wojskowe. Po co nam to. Niech zostanie sama hierarchia. Łatwiej będzie nawet ogarniać spis postaci. :x
Musimy tylko dać więcej dowódców oddziałów, żeby nie było, że dowódcami są same kanony.
Powrót do góry Go down
Dracarys
Dowódca oddziału
Dracarys


Dołączył : 01/07/2014
Posty : 26

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyPon Kwi 27, 2015 9:13 pm

Rzeczywiście porzucenie rang wojskowych mogłoby się okazać lepszym zabiegiem niż wprowadzenie ich, moim zdaniem, bo później administracja będzie się trochę z tym wszystkim męczyć co do czego. Uważam, że powinno to być prosto ujęte, bez zbędnych ceregieli, żeby każdy mógł się w tym zorientować, nawet taki, co nie ma pojęcia o SNK. No nie wiem, nie wiem. ;-;
Powrót do góry Go down
Hugo
Złodziej
Hugo


Dołączył : 16/09/2013
Posty : 47

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyPon Kwi 27, 2015 9:16 pm

Właśnie ten cytat też znalazłam. I derp. Tylko jeśli zupełnie rezygnujemy z wojskowych rang, to kaprala też trzeba byłoby sobie odpuścić (chlip, chlip :<).
W sumie wiele nie stracimy, jeśli odpuścimy sobie wojskowe rangi. Co do pomysłu ze zwiększeniem liczby dowódców oddziałów... Chodzi Ci o zwykłe oddziały, tak? Na wikii nie ma dokładnego spisu kanonów - dowódców oddziałów i nie wiem czy gdziekolwiek się pojawił, więc teoretycznie nie-kanony też mogą się zgłaszać. Był podany tylko spis dowódców oddziałów specjalnych, których liczbę też można zwiększyć - byle, żeby została niższa od standardowych dowódców bo to przecież "elyta" :D
Powrót do góry Go down
Rivaille
Dowódca oddziału specjalnego
Heishichō
Rivaille


Dołączył : 17/02/2013
Posty : 290

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyPon Kwi 27, 2015 9:19 pm

No właśnie chodziło mi o tych specjalnych, bo tamta reszta to same randomy. xD
To właściwie możemy uznać, że rangi do zwiadowców mamy zrobione. Teraz jeszcze tylko żandarmeria i stacjonarni i to wszystko. Cywile niech sobie sami wymyślają rangi. c:
Powrót do góry Go down
Rivaille
Dowódca oddziału specjalnego
Heishichō
Rivaille


Dołączył : 17/02/2013
Posty : 290

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyPon Kwi 27, 2015 9:32 pm

Mam kolejne pytanie. O co chodzi z działem "Retrospekcje"? Mogę to usunąć, czy ma to jakiś głębszy cel, którego ja na razie nie pojmuję? :x
Powrót do góry Go down
Hugo
Złodziej
Hugo


Dołączył : 16/09/2013
Posty : 47

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyPon Kwi 27, 2015 9:58 pm

Mam baaaaardzo roboczych żandarmów i stacjonarnych. Bardzo, bo tutaj kierować mogłam się co najwyżej logiką, na wikii nic przydatnego nie było. W każdym razie potrzebuję pomocy z nazwami własnymi bo właśnie zapomniałam jak w język polski.

STACJONARNI

Kapitan Korpusu Stacjonarnego - Pixis
Strażnik muru Rose
Strażnik porządku publicznego – czyli taka trochę policja w obrębie Rose
Inżynier/Budowniczy – ogólnie ktoś, kto zajmuje się balistyką/renowacją murów. Pomóżcie z nazwą. Albo nazwami, to fajnie byłoby podzielić na dwie funkcje (jeden od balistyki, drugi od naprawy murów).

ŻANDARMERIA

-Kapitan Żandarmerii - Nile
-Strażnik zamkowy
-Strażnik miejski – czyli policja w obrębie Siny
-Gwardzista/Członek gwardii królewskiej - czyli strażnik królewski ale fajniej nazwany
Gwardzista od strażnika zamkowego różni się tym, ze ten pierwszy to członek liczącej max 10 osób gwardii królewskiej, czyli po prostu straży przybocznej króla. Strażnik zamkowy to trochę mniej prestiżowa fucha + jest ich więcej.

+ zastanawiam się co zrobić z instruktorami oddziałów szkoleniowych. Wszyscy mi mówią, że oni podlegają pod stacjonarnych ale nigdzie nie znalazłam potwierdzenia tej informacji. Kadeci podlegają pod stacjonarkę raczej na pewno, można więc w zasadzie dorzucić tam ich trenerów. W każdym razie ja bym tych „nauczycieli” tak podzieliła (bardzo nie pamiętam tych odcinków z kadetami, trochę mogę zmyślać):
- Dowódca oddziału szkoleniowego - czyli jedna osoba, która ma pod swoją opieką cały oddział jeden szkoleniowy
- Instruktor trójwymiarowego manewru
- Instruktor strzelectwa
- Instruktor walki wręcz

Czego oni się tam jeszcze uczyli? Albo czego mogli się uczyć?
Powrót do góry Go down
Revisteles
Kadet
Revisteles


Dołączył : 08/09/2013
Posty : 69

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyWto Kwi 28, 2015 12:04 pm

Eh, to Ja wiem że wolę już rezygnować z gry. Dla mnie to już jest namieszane. Rangi są dla mnie bardziej sensowne i w dodatku "krótkie" - jedno, góra dwu słowne. A nie Dowódca Oddziału Specjalnego XXX, potem jeszcze będę mylił z kapitanem który ogólnie jest poprawnie dowódcą całych zwiadowców. Potem jeszcze Członek Oddziału... Eh. Wolałbym coś krótkiego jasnego, nie muszą to zaraz być wojskowe rangi. Medycy/Weterynarze serio są spoko, bo wytaczają pewne rolę dzięki którym ktoś może się poczuć jakąś inny od reszty i mieć fajne znaczenie w oddziale. Nawet można takich potworzyć więcej, choćby osoby odpowiedzialne za zaopatrzenie, oraz owych skupiających się na badaniu tytanów/świata zewnętrznego. A nawet tych którzy wprowadzają - przyjmują nowych do zwiadowców - no chyba że chcecie to zwalić na kapitana, wszystko w rękach kanonicznych postaci.
No ale cóż, co mnie tam. Ja się już tutaj zagmatwałem tymi ustaleniami i rezygnuje. Poczytam jak wam tam jeszcze potem wyjdzie. ;) Może dojdziecie ostatecznie do ciekawych rozwiązań.

Fabułe najlepiej jak w jakiś sposób zaczniecie - tak żeby był czymś innym niż totalnym początkiem fragmentu z mangi. Tak żeby było tutaj jakąś oryginalniej. Zresztą po tak długiej przerwie nawet by się przydał reset, by nikt potem nie myślał. "A biorę to pod uwagę?"
Powrót do góry Go down
Revisteles
Kadet
Revisteles


Dołączył : 08/09/2013
Posty : 69

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyWto Kwi 28, 2015 12:09 pm

Hugo, ewentualnie instruktor jeździectwa i rozpoznania się w terenie itd.
A strażnik zamkowy może ogólnie zajmować się ochroną miejsc gdzie przebywają te wyjątkowe szlacheckie osoby. Między innymi przejścia ewakuacyjne i tak dalej. A gwardziści mogą być bezpośrednio przy takich osobach. Nie wiem jak było dokładniej w mandze, ale tak wydaje mi się sensowniej. Bo głupio jakby były dwie takie same, tylko różnica mniej/bardziej ważny. A tak coś jest wytyczone.
Powrót do góry Go down
Revisteles
Kadet
Revisteles


Dołączył : 08/09/2013
Posty : 69

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyWto Kwi 28, 2015 12:13 pm

Fajnie jakby stacjonarni mogliby też tworzyć swoje oddziały, a konkretniej przyczółki. Powiedzmy, że coś znajdą poza murem, jakieś fortyfikacje. Mogą się tam obudować i mieć taki punkt. Warto też tam mieć osoby również od zaopatrzenia, sanitariuszy jak i osoby które specjalizują się w korzystaniu z broni balistycznej - dział i tak dalej. Chyba że to uznaje za role każdego, jak tam chcecie.
Powrót do góry Go down
Marilee
Strażnik muru Rose
Marilee


Dołączył : 29/07/2013
Posty : 177

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyWto Kwi 28, 2015 4:21 pm

Rivels, jak chcesz to usuwaj ten dział. Miał być dla funu, jeżeli ktoś np. chciał popisać/ odregrać jakąś sesję z przeszłości swojej postaci. Podpatrzyłam to na paru forach i wychodziło naprawdę fajnie.

Revi, Ty to się zachowujesz jak rasowy Polak teraz - siedzisz i marudzisz, zamiast ewentualnie pomóc i samemu coś zrobić. Jak dla mnie rangi podane przez Kaś są okej, bo dzięki temu jest większa różnorodność postaci, więcej pomysłów na mini eventy które można dopasować do tego, czym zajmuje się postać. Forum opiera się na wojsku i nie zapominajmy o tym.


Pst, siostro. Czy Stacjonarka nie pilnowała również muru Siny? + można uwzględnić stacjonowanie ich w poszczególnych dystryktach.
Powrót do góry Go down
Hugo
Złodziej
Hugo


Dołączył : 16/09/2013
Posty : 47

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyWto Kwi 28, 2015 7:17 pm

Revi, narzekasz, że to, co przedstawiłam jest zagmatwane i skomplikowane. A mam wrażenie, że sam mieszasz, i to sporo jeśli chodzi o te rangi. Ja się opierałam nie na "fajnie byłoby gdyby" tylko na kanonie, na tym, co było przedstawione w serii. Można zawsze coś dodać, coś wywalić. Jak powtarzałam chyba z pięć razy - to wszystko wersje robocze.
Btw, dla mnie różnica między strażnikiem zamkowym a gwardzistą jest zasadnicza, nie "ważny - mniej ważny", nie czytasz ze zrozumieniem. Strażnik zamkowy to byliby żandarmii porozstawiani po zamku (w teorii, nikt przecież nie odwala patroli na fabule, przynajmniej ja się na mono z tym nie spotkałam...), np. taka standardowa dwójka stojąca w drzwiach sali tronowej. Gwardia królewska to natomiast coś w rodzaju tych całych Białych Płaszczy z GoT-a (sorry, tylko ten przykład przyszedł mi do głowy), ograniczona liczba żołnierzy, którzy stanowią straż przyboczną króla i łażą za nim wszędzie, żeby przypadkiem nikt monarsze nie zrobił krzywdy. W TEORII mogliby być to najlepsi z najlepszych, w praktyce mogłoby to wyglądać po prostu tak, że w większości trafiają tam ci pochodzący z najbardziej wpływowych rodzin. Albo same laski - bo monarcha osobiście zażyczył sobie kilku cycatych blondynek. Pomysły można mnożyć, serio.
Podkreślam tylko, że chodziło mi konkretnie o króla, nie o całą arystokrację. Ja bym w ogóle zarzuciła koncepcję ochrony szlachty przez żandarmów, nie podoba mi się. Wojsko podlega pod panującego króla, więc może on obstawić sobie zamek żandarmami. Jak arystokratę stać, to może sobie co najwyżej wynająć najemników albo coś w ten deseń. Ewentualnie można zasugerować graczom, że arystokracja często najmuje sobie do ochrony byłych żołnierzy (powiedzmy, że wojsko można było w tym świecie opuścić, nie jestem pewna jak było w kanonie) albo kadetów, którzy z jakiegoś powodu nie ukończyli szkolenia ale teoretycznie umieją walczyć (to akurat ma trochę mniejszy sens ale myślę, że da się z tego coś stworzyć).
Instruktor jeździectwa podoba mi się, dopiszę to. To rozpoznanie w terenie... Fajny pomysł ale nie wiem czy to nie jest niepotrzebne mnożenie rang. Ogólnie zastanawiam się co zrobić z tymi teoretycznymi pierdołami, nie widzę sensu w dowalaniu kilkunastu instruktorów. Serio, i tak nikt nie przejdzie pełnego szkolenia na fabule xD
Specjalnie zachowałam rozróżnienie słów "korpus" i "oddział". Jak ci się będzie mylić, to sobie zajrzysz do spisu. Serio, akurat to nie jest argument. Rangi w zwiadowcach są praktycznie w całości oparte na kanonie, więc ich nie chciałabym mocno zmieniać. Zresztą mają jakiś sens. Serio.
Stacjonarni oficjalnie dzielili się na dywizje, brygady i pułki ale specjalnie to odpuściłam, żeby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania. Zakładanie przyczółków nie ma dla mnie większego sensu - dorabianie do tego jakiś rang miesza jeszcze bardziej. Ale dopiszę stacjonarnym jakiś Medyków, w sumie to akurat im może się przydać. O typach od balistyki pisałam. Nie wiedziałam tylko jak ich nazwać. Co powiecie na "Specjalistę od balistyki" i "Specjalistę od umocnień"? Dwóch inżynierów, jeden zajmujący się armatami (obsługą, konserwacją, naprawami i ewentualnie ulepszeniami), drugi bardziej budownictwem (sprawdza stan murów, zarządza gdzie jest potrzebne umocnienie albo naprawa etc).

Padła jeszcze propozycja czegoś w rodzaju wydziału do spraw zabójstw. Ma to sens, wojsko (poza zwiadowcami) pilnowało też porządku, jak zwykła policja. Więc proponowałabym wprowadzenie w Stacjonarce i w Żandarmach rangi "Detektyw" albo "Śledczy" - w obydwu korpusach bo przecież Stacjonarka nie może panoszyć się po Sinie, a Żandarmeria sama nie ogarnie terenów poza Siną (zresztą to nie ich obowiązek).

Co do muru Sina... Właśnie nigdzie nie znalazłam potwierdzenia, że ktokolwiek tam stacjonował a sama nie potrafiłam wykminic czy to mogli być ciągle stacjonarni, czy już może żandarmeria... Jak chcecie, to dopiszę, tylko powiedzcie mi gdzie :D Co do podziałów na dystrykty - myślałam nad tym ale celowo to pominęłam. Doprowadzi to tylko do mnożenia rang a w fabule niewiele zmieni (gracze i tak nie będą zwracać uwagi na to, skąd dokładnie pochodzi postać). Można założyć, że miejsce zamieszkania od razu determinuje którą częścią muru zajmuje się dany strażnik.


...następnym razem propozycja rang idzie na pw do adminów, ponad godzinę pisałam tę odpowiedź.
Powrót do góry Go down
Hugo
Złodziej
Hugo


Dołączył : 16/09/2013
Posty : 47

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyWto Kwi 28, 2015 8:07 pm

Dobra, mam wersję względnie ogarniętą. Dopisałam to, o czym wspomniałam w poprzednim poście, kilka rzeczy wciąż jest "do ostatecznego zatwierdzenia". Ograniczenia liczbowe to w dużej mierze moje własne pomysły, ostateczną decyzję pozostawiam adminom - zmieńcie sobie jak wam pasuje.



- Naczelny dowódca wojska  {1-  Darius Zackly}

KORPUS ZWIADOWCZY

RANGI PODSTAWOWE:

- Kapitan Korpusu Zwiadowczego {1 - Irvin Smith}

Odziały specjalne:
- Dowódca oddziału specjalnego {8 - Levi, Hange, Mike, Dita + 4 wolne miejsca}
- Członek oddziału specjalnego {maksymalnie po 5-6 w każdym oddziale}

Oddziały zwykłe:
- Dowódca oddziału {12}
- Zwiadowca {maksymalnie po 5-6 w każdym oddziale}

RANGI DODATKOWE:
- Medyk {6}
- Weterynarz {6} – osoba odpowiedzialna za opiekę nad końmi
- Naukowiec {6} – osoba odpowiedzialna za zbieranie informacji o świecie zewnętrznym oraz o tytanach

Rangi dodatkowe działają niezależnie od rang podstawowych. Oznacza to, że postać może być zwykłym zwiadowcą ale może również jednocześnie pełnić funkcję np. weterynarza. Ranga dodatkowa nie jest obowiązkowa.


KORPUS STACJONARNY

- Kapitan Korpusu Stacjonarnego {1 – Dot Pixis}
- Strażnik muru Rose {15}
- Strażnik muru Sina {10}
- Strażnik porządku publicznego {10}
- Specjalista od balistyki {10} – inżynier zajmujący się obsługą i konserwacją armat, opracowuje również wszelkie ulepszenia
- Specjalista od umocnień {10} – inżynier zajmujący się kontrolowaniem stanu murów, decyduje o tym który fragment wymaga umocnienia bądź naprawy
- Śledczy {5} – zajmuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych w obrębie muru Rose

Korpus Stacjonarny jest również odpowiedzialny za szkolenie kadetów. Wyróżnia się więc następujące rangi:

- Instruktor trójwymiarowego manewru {4}
- Instruktor strzelectwa {4}
- Instruktor walki wręcz {4}
- Instruktor jeździectwa {4}


ŻANDARMERIA

- Kapitan  Żandarmerii {1 – Nile Dawk}
- Strażnik miejski  {15} – odpowiednik Strażnika porządku publicznego
- Strażnik zamkowy {10} – zajmuje się patrolowaniem zamku królewskiego
- Gwardzista {5} – członek Gwardii Królewskiej, elitarnego oddzialu stanowiącego straż przyboczną samego króla
- Śledczy {5} – zajmuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych w obrębie muru Sina


KADECI

Wszyscy kadeci dzielą się na liczące około 20 osób oddziały szkoleniowe. Każdym z takich oddziałów zarządza jeden pełnoprawny żołnierz.

- Dowódca oddziału szkoleniowego {1 w każdym oddziale szkoleniowym}
- Kadet {około 20 na każdy oddział}
Powrót do góry Go down
Rivaille
Dowódca oddziału specjalnego
Heishichō
Rivaille


Dołączył : 17/02/2013
Posty : 290

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyWto Kwi 28, 2015 8:37 pm

Hugsy, pjęknie.
Erie zaraz do tego przysiądzie i wstawi w ładnej, przejrzystej formie do jakiegoś tematu w ABC. c:
Powrót do góry Go down
Marilee
Strażnik muru Rose
Marilee


Dołączył : 29/07/2013
Posty : 177

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyWto Kwi 28, 2015 9:52 pm

W stacjonarce nie robisz oddziałów?
Powrót do góry Go down
Hugo
Złodziej
Hugo


Dołączył : 16/09/2013
Posty : 47

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyWto Kwi 28, 2015 9:55 pm

Ja bym tego nie dzieliła. Chyba, że bardzo chcesz. Jak tak, to weź to zrób po swojemu.
Powrót do góry Go down
Revisteles
Kadet
Revisteles


Dołączył : 08/09/2013
Posty : 69

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptySro Kwi 29, 2015 5:18 am

Dobrze, wybaczcie. Dobrze wam idzie, nie wtrącam się. Powodzenia.
Powrót do góry Go down
Erie
Członek oddziału specjalnego
Erie


Dołączył : 14/02/2013
Posty : 251

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptySob Maj 02, 2015 6:01 pm

1) Omg, ktoś taki jak Darius Zackly serio istnieje i jest dowódcą O:

    2) Co do oddziałów specjalnych, wydaje mi się, iż miał go tylko Levi i powstał jedynie w celu pilnowania Erena, czyli jednej, konkretnej misji. Z oddziałami specjalnymi zrobiłabym tak, iż to będzie ranga dodatkowa, no i okazyjna, na dany czas. Np. taka Petra miałaby rangę Zwiadowca i pod spodem Członek Oddziału Specjalnego Rivaillego. Levi z kolei - Kapral, Dowódca oddziału specjalnego itp.
    Z kolei Hanji, Mike i Ci inni których wymieniłaś, oni mają bardziej takie oddziały... To są dla mnie dowódcy oddziałów, których podałaś w liczbie 12 :)
    Choć co do Hanji to nie umiem powiedzieć co ona tam ma :x Bo ona niby jest zwiadowcą, zajmuje tam jakieś wyższe stanowisko w hierarchii, ale zajmuje się też badaniami nad tytanami...
    Pomoże mi ktoś rozwikłać tę kwestię?


3) Nie rozumiem także znaczenia oddziałów zwykłych... Możesz mi Kasiu podać dokładny oddział / ludzi na których się tutaj opierałaś? Bo po prostu inaczej to nieco widzę i nie umiem zobaczyć tego z Twojej perspektywy c:

    4) trażnik muru Rose {15}
    - Strażnik muru Sina {10}
    - Strażnik porządku publicznego {10}
    Tutaj nie ograniczałabym ich ilości. To jak ze zwykłymi zwiadowcami, cywilami czy członkami oddziału stacjonarnego.


5) Nadal nie mam totalnego pojęcia, w jaki sposób kadeci mieliby się szkolić, a później zostawać zwiadowcami / żandarmami itp :x

    6) Co do Żandarmerii to zmieniłabym niektóre rzeczy:
    - Strażnik miejski {15} – odpowiednik Strażnika porządku publicznego - tu ok, ale znowu nie dałabym ograniczenia. I jednak zostawiłabym podział na mury, bo nie wiem, dla mnie przejrzyściej wygląda, gdy przy randze mam napisane gdzie stacjonuje, niż musieć wchodzić w jego kp i szukać skąd pochodzi xD Poza tym może pochodzić z innego miejsca w którym stacjonuje... A wiele złego chyba taki dodatek nie robi, prawda? Dzięki temu też możnaby nieco zmienić kanon pod rozgrywkę forumową, czyli że w każdym mieście stacjonują żandarmi, pełniąc funkcję bardziej policyjną, pilnują porządku itp.
    - Gwardzista Królewski {5} – członek Gwardii Królewskiej, elitarnego oddzialu stanowiącego straż przyboczną samego króla - no, tu tylko dodałabym w nazwie Gwardzista Królewski xD Ale to taki tyci zabieg, bardziej aby się ładniej paczyło. c: ŻEBY NIKT KURNA NIE MIAŁ WĄTPLIWOŚCI CZEGO ÓW ŻANDARM PILNUJE <3


7) Wszyscy kadeci dzielą się na liczące około 20 osób oddziały szkoleniowe. Każdym z takich oddziałów zarządza jeden pełnoprawny żołnierz - tak, i w animu w czasach gdy Levi wstępował do zwiadowców byli nimi Irvin, Hanji, Nile, Mike itp.
- Dowódca oddziału szkoleniowego {1 w każdym oddziale szkoleniowym}
- Kadet {około 20 na każdy oddział}
Dodałabym jeszcze tylko takiego jednego, głównego dowódcę, jak w każdej grupie i tyle.
Tak bym zrobiła już ostateczną wersję, więc proszę osoby o skupienie się na tym co chciałam przekazać tym postem, powiedziały czy mój pomysł jest ok, jak nie to zaproponować inny, lecz już ostateczny i sajonara. Aby to było już zrobione <3

I PRZEPRASZAM ŻE SIĘ TAK PÓŹNO ZA TO ZABRAŁAM, ALE ŻYCIE.
Powrót do góry Go down
Hugo
Złodziej
Hugo


Dołączył : 16/09/2013
Posty : 47

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptySob Maj 02, 2015 7:14 pm

Nie opierałam się na tym co sama zobaczyłam w anime/mandze, bo to widziałam dawno temu i pamiętam jakieś ogólne zarysy. Opierałam się na anglojęzycznej wikii snk:

"Erwin Smith is the 13th Commander, with 4 Squad Leaders (including Levi, Hange, Mike and Dita) serving directly beneath him. A single Senior Team Leader serves beneath them, supervising 8 Team Leaders in the field. The Legion also has 6 specialized Medical Officers, 5 Veterinary Officers in charge of caring for their horses, and 5 Remuneration Officers that serve concurrently with Team Leaders. This structure leaves 270 regular soldiers, divided into 10 Teams."

Nie bardzo czaję o co chodzi ze squad leaders i team leaders (jaka jest różnica), więc zrobiłam to po swojemu.
Ogólnie starałam się zrobić z tych szczątkowych informacji coś, co będzie nadawało się na forum i będzie względnie uniwersalnie - dostosowane też do oc, nie tylko do kanonów. Uniwersum snk ma akurat do tego potencjał ale zmian się w 100% nie uniknie.

Ogolnie to co wrzuciłam, to tylko propozycja, baza. Wprowadźcie sobie zmiany/poprawki jakie tam chcecie. :D
Powrót do góry Go down
Erie
Członek oddziału specjalnego
Erie


Dołączył : 14/02/2013
Posty : 251

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptySob Maj 02, 2015 8:30 pm

Ej no Hugsy :< Twój podział jest świetny, swoje drobne ale przedstawiłam wyżej xD Chcę tylko wiedzieć, co sądzisz o moich poprawkach? Razem stworzymy IDEALNY podział <3
Powrót do góry Go down
Marilee
Strażnik muru Rose
Marilee


Dołączył : 29/07/2013
Posty : 177

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptySob Maj 02, 2015 10:18 pm

*walczy o prawa fioletowych*

Z tymi dowódcami, chodziło mi o to, by poszczególne oddzialiki nie były bezpośrednio pod dowództwem Pixisa, a kogoś innego. Dopiero ta osoba ogarniałaby wszystko i ew. kontaktowała się z głównym dowodzącym. Wiecie o co chodzi.

Erie? Pomysł na nazwę? Kaś? :C
Powrót do góry Go down
Marilee
Strażnik muru Rose
Marilee


Dołączył : 29/07/2013
Posty : 177

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyNie Maj 03, 2015 11:43 am

Laski, kurna, ale nie róbcie tak, że jest "bez ograniczeń". Zaraz się zrobi tak, że wszyscy na chama rzucą się na Zwiadowców.
Powrót do góry Go down
Erie
Członek oddziału specjalnego
Erie


Dołączył : 14/02/2013
Posty : 251

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyNie Maj 03, 2015 12:14 pm

Ja bym zrobiła bez ograniczeń, ale jak zrobi się ich za dużo, zamknąć możliwość zapisów, potem jak się wyrówna ilość w innych oddziałach, otworzyć na nowo i tak dalej c:
A co do tych oddzialików, to dobry pomysł. Nazwałabym ich po prostu tak jak w zwiadowcach, dowódcy pododdziałów. Albo mogliby być dowódcy w obrębie każdego muru, nie wiem, jak sądzicie?
Powrót do góry Go down
Hugo
Złodziej
Hugo


Dołączył : 16/09/2013
Posty : 47

BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 EmptyNie Maj 03, 2015 12:29 pm

Jak ma być tak jak w zwiadowcach, to zróbcie już dowódcę oddziału, nie bawmy się w poddowódców pododdzałów bo to serio słabo brzmi. Ewentualnie można się pobawić z tym, co było w kanonie - oni się tam dzielili na pułki, dywizje i brygady. Będzie trochę oryginalniej niż "oddział".
Powrót do góry Go down
Sponsored content





BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: BARDZO WAŻNY TEMAT   BARDZO WAŻNY TEMAT - Page 3 Empty

Powrót do góry Go down
 
BARDZO WAŻNY TEMAT
Powrót do góry 
Strona 3 z 5Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Shingeki no Kyojin ::  :: Tablica informacyjna-
Skocz do: