Shingeki no Kyojin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Techniki walki & rodzaje broni

Go down 
AutorWiadomość
Erie
Członek oddziału specjalnego
Erie


Dołączył : 14/02/2013
Posty : 251

Techniki walki & rodzaje broni Empty
PisanieTemat: Techniki walki & rodzaje broni   Techniki walki & rodzaje broni EmptyPon Kwi 20, 2015 7:39 pm

Znajduje się tu opis istniejących już (na podstawie mangi i anime SnK) technik walki, oraz opis rodzajów broni, jakimi posługiwać się mogą postaci na naszym forum, aby było to zgodne z uniwersum gry.

Techniki walki & rodzaje broni 5f4123ab0_wwphesp


Trójwymiarowy manewr



Jest to podstawowa i obecnie najskuteczniejsza technika do walki z tytanami, używała głównie przez zwiadowców, choć inne oddziały także mają do niego dostęp.
Używanie manewru 3D nie byłoby jednak możliwe bez spełnienia kilku głównych warunków, takich jak: duża zwinność, szybkość oraz poczucie równowagi i orientacja w terenie użytkownika, musi on bowiem orientować się w trzech płaszczyznach.
Aby móc wykonać ten manewr, niezbędny jest także specjalistyczny sprzęt opracowany w tym celu. Jest to zestaw narzędzi, który pozwala na dużą mobilność w bezpośrednim starciu z tytanem w walce.
A składa się na niego:

  • Forma uprzęży, która obejmuje większą część ciała, od szyi aż do stóp. Są to niezbyt szerokie paski z mocnego materiału, zapięte w poszczególnych miejscach na ciele, co tworzy z całego człowieka ruchomą broń.
  • Rękojeści, które żołnierze trzymają w obu dłoniach. Połączone są one kablami ze sobą i służą do operowania całym urządzeniem. W połączeniu z ostrzami tworzą miecze do walki z tytanami.
  • Liny zakończone chwytakami / haczykami. To właśnie dzięki nim żołnierze używający manewru 3D pozostają mobilni. Wbijają haki w wysokie obiekty, takie jak domy, drzewa czy w samych tytanów i dzięki sile rozpędu potrafią poruszać się w powietrzu.
  • Mechanizm zasilany gazem, który zamontowany jest u dołu pleców człowieka. Dzięki wylatującemu z niego gazowi, żołnierz uzyskuje szybkość poruszania się i miękkość ruchu w powietrzu.
  • Miecze do walki wręcz, które idealnie nadają się do przecinania grubej skóry na karku tytana. Są bardzo efektywne, choć szybko się tępią, dlatego też na biodrach żołnierzy znajdują się podłużne "pokrowce" na zmienne ostrza do tychże mieczy.
    Ostrza tworzą miecz w połączeniu z rękojeściami kontrolującymi liny, opisanymi wyżej.

Sprzęt ten tworzy całość i zniszczenie choćby jednego z jego elementów grozi niezdolnością do walki z tytanami, a co za tym idzie, śmiercią.
Główną wadę trójwymiarowego manewru stanowi jego bezużyteczność na płaskim terenie, gdy nie ma o co zaczepić haków.

Techniki walki & rodzaje broni Armaty---_wwpheqr


Armaty



Przed powstaniem techniki trójwymiarowego manewru były podstawową i zarazem jedyną bronią używaną do walki z tytanami. Nie były jednak zbyt skuteczne, ze względu na wysokie umiejętności regeneracyjne wrogów.
Wciąż są wykorzystywane przez Oddział Stacjonarny do obrony murów i osób, które na nich przebywają.
Działa armat są zamontowane na szynach i mają zapewnioną odpowiednią amortyzację. Dzięki temu też ataki mogą być wyprowadzane pod różnym kątem, a nawet równolegle wzdłuż murów.
Istnieje wiele rodzajów pocisków do tychże armat, a każde z nich spowalniają tytanów szarżujących na mury na tyle, aby żołnierze z większą łatwością mogli pokonać ich przy pomocy manewru 3D.

Techniki walki & rodzaje broni Shingeki-_wwpxnsh


Broń palna - strzelby



W uniwersum Shingeki no Kyojin nie jest zbyt popularna broń palna. Dlatego praktycznie jedynymi takimi brońmi są strzelby. Traktowane są jako główny oręż członków Żandarmerii oraz Żandarmerii królewskiej, choć inne oddziały także mają do nich dostęp.

Techniki walki & rodzaje broni Shingeki-_wwprpwa


Sygnał świetlny – system flar



System flar stworzony został przez kapitana zwiadowców, Irvina Smitha i szybko stał się głównym sposobem komunikacji nie tylko wśród zwiadowców na wyprawach poza murami, ale i dla każdego członka oddziału stacjonarnego czy żandarmerii.
System ten jest nieoceniony, głównie z powodów wysokiej skuteczności na rozległym terenie. Różnokolorowe flary widoczne są na niebie z bardzo dużej odległości, co o wiele usprawnia komunikację. Dlatego też tak często używany jest na wyprawach zwiadowczych poza murami.
Flary występują w następujących kolorach, a każdy z nich oznacza co innego:
Techniki walki & rodzaje broni SmokeSign_wwprpwh

  • Kolor zielony oznacza, iż formacja jedynie zmienia kierunek jazdy, aby uniknąć spotkania z wcześniej zauważonym tytanem. System ten bowiem ma za główne zadanie unikanie walki, gdy tylko jest to możliwe.
  • Kolor czerwony sygnalizuje, iż w pobliżu konwoju zauważono tytana, bądź więcej. Dotyczy to jednak tytanów zwykłych, które posiadają jeden cel - upolowanie i zjedzenie jak największej liczby ludzi. Gdy nie da się ich uniknąć, jedynym wyjściem jest szybka walka.
  • Kolor czarny alarmuje, iż na horyzoncie pojawił się odmieniec. est to sytuacja wyjątkowa, która wymaga od żołnierzy pełnej gotowości. Należy wtedy obserwować zachowanie tytana i na bieżąco decydować o eksterminacji bądź odwrocie.
  • Kolor niebieski oznacza rozkaz natychmiastowego odwrotu z miejsca, w którym przebywa oddział. Przekazuje on rozkaz dla całej, rozległej formacji, aby kontynuować wyprawę, nie zważając na los towarzyszy, dla których jest już niestety za późno.
  • Kolor żółty oznajmia, że dana misja została zakończona powodzeniem bądź niepowodzeniem. Mimo wszystko daje znak, iż nie ma już nic do zrobienia w danym miejscu.


Techniki walki & rodzaje broni B1rDQYI--_wwprpsx


Długodystansowa formacja zwiadowcza



Kolejna formacja opracowana przez kapitana Smitha, skupiona na unikaniu tytanów. Powstała z uwagi na słaby punkt użycia manewru 3D, czyli jego bezużyteczności na otwartych przestrzeniach. Podczas gdy zwiadowcy znajdywali się na płaskich terenach bez drzew czy domów, byli niemalże bezbronni. Aby uniknąć w takich wypadkach starcia z tytanami, powstała ta rozległa formacja, która zwiększyła znacznie widoczność na wrogów. Im szybciej zauważone zostanie zagrożenie, tym lepiej można będzie uniknąć walki.
Formacja ta w połączeniu z sygnałami świetlnymi daje doskonałe efekty i zwiększa szanse na przeżycie większej ilości osób.
Cała formacja ma kształt obszarpanego koła, na którego czele przebywa kapitan, a po jego bokach pozostali dowódcy i osoby wysokie rangą. W środku koła jadą natomiast wozy z zaopatrzeniem, czyli zapasem gazu do manewru 3D, jedzenia, broni i innych potrzebnych rzeczy.
Między bokami koła, a jego środkiem podążają osoby z zapasowymi końmi oraz stanowią główny środek łączności między tymi dwoma płaszczyznami formacji.
Formacja ta ma wiele zalet, a jej skuteczność potwierdził 30% spadek zgonów na misjach, jednak może być ona nieskuteczna podczas złej pogody, zwłaszcza deszczu, gdy flary stają się bezużyteczne. To, w połączeniu ze spadkiem widoczności spowodowanym deszczem bądź mgłą zmniejsza zdolność komunikacji i dostrzegania zagrożenia.

Techniki walki & rodzaje broni Specialta_wwprpsw


Broń do przechwytywania odmieńców



Broń stworzona przez oddział zwiadowców w jednym celu - pojmania odmieńców, bądź wrogo nastawionych ludzkich tytanów.
Na tę broń składa się wiele swoistych "beczek", z czego w każdej z nich znajduje się siedem stalowych lin, zakończonych mocnymi hakami, które wbijają się nawet w najtwardszy cel.
Pierwszy raz użyto tej broni podczas próby pochwycenia kobiety - tytana w lesie gigantycznych drzew, teraz jednak stosuje się ją częściej.
Nie działa jednak na ludzkich tytanów, gdyż są to istoty myślące, które z łatwością dzięki sprytowi potrafią uwolnić się z tej pułapki, np. poprzez zniszczenie dział czy wyrwanie ze skóry haków.
Powrót do góry Go down
 
Techniki walki & rodzaje broni
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Shingeki no Kyojin ::  :: Konpendium wiedzy :: ABC gry-
Skocz do: