Shingeki no Kyojin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Snk-manga

Go down 
+2
Zoé
Baude
6 posters
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Baude
Arystokratka
Baude


Dołączył : 27/01/2014
Posty : 185

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Snk-manga   Snk-manga EmptyCzw Mar 20, 2014 5:46 pm

Temat do rozmowy na temat mangi "Attack on titan". Spekulacje, rozczarowania najnowszymi rozdziałami i co tam jeszcze z tym związane.

Zacznę od tego ze w rozdziale 55 nic mnie nie zaskoczyło, a jeśli już to niekoniecznie pozytywnie.
55:
Powrót do góry Go down
Zoé

Zoé


Dołączył : 17/07/2013
Posty : 95

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyNie Kwi 06, 2014 10:45 am

http://fuku-shuu.tumblr.com/post/81791079782/live-translation-post-for-shingeki-no-kyojin-chapter-56

A oto i najprawdopodobniejsze nazwisko kaprala. Moje oczy krwawią.
O Moje Tytany:
Powrót do góry Go down
Baude
Arystokratka
Baude


Dołączył : 27/01/2014
Posty : 185

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyNie Kwi 06, 2014 11:26 am

Ja kiedyś mówiłam, że on się jeszcze okaże taki jak Mikasa! Ale żeby tak... To za głupie. Jak "Morderstwo w Orient Express". .
Powrót do góry Go down
Baude
Arystokratka
Baude


Dołączył : 27/01/2014
Posty : 185

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyPon Kwi 07, 2014 6:03 pm


Mówię stanowczo nie. I Leviemu i Leviemu Ackermanowi! Że moja sympatia do Christy jest niewielka to inna sprawa... Ale dlaczego autor znowu serwuje nam Leviego-psychopatę? Nie lubię tego Leviego. Że o durnym nazwisku nie wspomnę. Jeszcze Mikasa będzie mówić do niego "wujku" zapewne. Nie... To za głupie...
Powrót do góry Go down
Shein
Strażnik muru Rose
Shein


Dołączył : 04/10/2013
Posty : 378

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyPon Kwi 07, 2014 6:14 pm

Eeee... Levi jest psychopatą, bo tak go wychował ten cały kapitan i dorastał w trudnych warunkach? A Christa jest ŻOŁNIERZEM, a nie małym dzieckiem, więc rozkaz dowódcy powinien być dla niej świętością, czy jej się to podoba czy nie? Proszę, nie oceniaj zbyt pochopnie. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Ja dalej próbuję przetrawić tego całego Ackermana xD Nie zrozumcie mnie źle: lubię Levi'ego i lubię Mikasę, ale i tak CO KURWA?!!! XDDD W ogóle to jestem za teorią, że Levi nie jest nawet daleko spokrewniony z Mikasą, tylko kapitan Ackerman po prostu przygarnął małego sierotę i wyszkolił go na przestępcę. No i dochodzi ten cały "Repression Corps"... Może to jakaś mafia, albo co? xD
Oczywiście tylko tak sobie spekuluję.
Ale kurna, jak ja zaczęłam się wydzierać, kiedy się dowiedziałam, to nie macie pojęcia. Pół sali gimnastycznej na konwencie dziwnie się na mnie patrzyło xDD Ja tylko czekam na najnowszy rozdział w takim wypadku xD
Powrót do góry Go down
http://ogrodniczka.deviantart.com/
Baude
Arystokratka
Baude


Dołączył : 27/01/2014
Posty : 185

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyPon Kwi 07, 2014 6:39 pm

Gdyby mnie potraktował ktoś jak Levi Christę, to zostałabym królową, tylko po to, żeby kazać go ściąć.
A "kapitan Ackerman" o którym była mowa w rozdziale to chyba Levi. Przynajmniej na manga-bird nazywano go w tym rozdziale "Kapitan Levi".
Ja mam wrażenie, że tam cała armia to jedna wielka mafia... Więc "odziały represyjne" to zapewne jakiś urząd bezpieczeństwa albo coś w tym stylu...
Powrót do góry Go down
Shein
Strażnik muru Rose
Shein


Dołączył : 04/10/2013
Posty : 378

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyPon Kwi 07, 2014 6:43 pm

Kapitan Ackerman to ten staruch, który poderżnął kupcowi gardło. Jeszcze mówił, że sam wychował Levi'ego i jest dumny z tego kurdupla, więc to nie może być Levi :P
Powrót do góry Go down
http://ogrodniczka.deviantart.com/
Baude
Arystokratka
Baude


Dołączył : 27/01/2014
Posty : 185

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyPon Kwi 07, 2014 6:44 pm

Na krewnego Mikasy też nie wyglądał... Ale kto ich tam wie?
Powrót do góry Go down
Shein
Strażnik muru Rose
Shein


Dołączył : 04/10/2013
Posty : 378

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyPon Kwi 07, 2014 6:46 pm

Ja mam nadzieję, ze Isayama to w końcu wyjaśni, a nie kurnać trolluje trolluje... W końcu go fani za to opierdolą, jestem tego prawie pewna XD
Powrót do góry Go down
http://ogrodniczka.deviantart.com/
Baude
Arystokratka
Baude


Dołączył : 27/01/2014
Posty : 185

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyPon Kwi 07, 2014 6:47 pm

Powrót do góry Go down
Zoé

Zoé


Dołączył : 17/07/2013
Posty : 95

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyWto Kwi 08, 2014 7:36 pm

Trollowanie jest takie fajne. Fani czytają mangę z gigantycznymi wykrzyknikami nad głowami, a mangaka zgarnia krocie za nowy rozdział. Wyobraźcie sobie Isayamę z kubkiem herbatki, nogami opartymi o blat i wrednym uśmiechem.

Pewnie Levi jest w jednej czwartej Ackermanem, a w pozostałych częściach całą resztą znanych nazwisk. Może to tylko drobna sugestia, że nie tylko Mikasa ma japońskie tajemnicze pochodzenie. Albo - co również jest możliwe - występuje tu sugestia ich pokrewieństwa, ale nie w prostej linii. Pamiętacie, co zostało powiedziane o samej Mikasie? Jej matka była wyjątkowa, ale przerzedziła krew. Może Levi jest jej pierwszym synem, cudownie zdolną latoroślą prawdziwego kapitana Ackermana?
Kto tam Isayame wie.

...tak by the way - tylko ja zauważam porażający fanserwis w Choice with no Regrets? D:
Powrót do góry Go down
Baude
Arystokratka
Baude


Dołączył : 27/01/2014
Posty : 185

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyWto Kwi 08, 2014 7:46 pm



Co do mangi o Levim, to ona chyba jest własnie nakierowana na wysoką sprzedaż i w sumie tyle miałabym do powiedzenia. Ostatni rozdział który czytałam, to ten gdzie Levi przedstawił się tylko swoim imieniem

Ale! Podwójne Ackerman można wykorzystać!
Powrót do góry Go down
Mike Zakarius

Mike Zakarius


Dołączył : 06/04/2014
Posty : 92

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyWto Kwi 08, 2014 8:09 pm

"Choice..." fanserwisem wszech czasów!
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyWto Kwi 08, 2014 8:15 pm

Hanji napisał:
...tak by the way - tylko ja zauważam porażający fanserwis w Choice with no Regrets? D:

Chyba tylko ty, ja tam niczego takiego nie widziałem, a podobno jestem, kurna, spostrzegawczy ;_;
Powrót do góry Go down
Mike Zakarius

Mike Zakarius


Dołączył : 06/04/2014
Posty : 92

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyWto Kwi 08, 2014 8:19 pm

Powiedziałabym coś, ale nie umiem obsługiwać spoilerów...
Powrót do góry Go down
Baude
Arystokratka
Baude


Dołączył : 27/01/2014
Posty : 185

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyWto Kwi 08, 2014 8:20 pm

Taka ikonka z zeszytem i żółtym znakiem. klikasz pojawia się okienko [spoiler="SPOILER"][spoiler] i piszesz pomiędzy jednym spoilerem a drugim.
Powrót do góry Go down
Mike Zakarius

Mike Zakarius


Dołączył : 06/04/2014
Posty : 92

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyWto Kwi 08, 2014 8:26 pm

A, dziękuję...
fanserwis na temat...:
Powrót do góry Go down
Zoé

Zoé


Dołączył : 17/07/2013
Posty : 95

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyWto Kwi 08, 2014 8:28 pm

Baude :'D napisał:
Co do mangi o Levim, to ona chyba jest własnie nakierowana na wysoką sprzedaż
Od początku było wiadomym, że spin-off jest dla fanów, dla ich portfeli, dla krzyku i pisku. Levi jest primabaleriną, a "Choice" to jego scena. Jeśli mogę się tak wyrazić, nie urażając żadnego miłośnika kurdupla. Przyjrzyjcie się tym piruetom kaprala i powiedzcie, że nie zrobiłby kariery baletnicy.

Baude :'D napisał:
Ostatni rozdział który czytałam, to ten gdzie Levi przedstawił się tylko swoim imieniem
Chyba masz pięć chapterów w plecy. Ale w sumie dużo się nie dzieje, wiele nie straciłaś. xD

Mike <3 napisał:
"Choice..." fanserwisem wszech czasów!
Mój kochany Armin :'D napisał:
Chyba tylko ty, ja tam niczego takiego nie widziałem, a podobno jestem, kurna, spostrzegawczy ;_;
Dokładnie. Ach, ten wzrok Leviego gdy na horyzoncie pojawia się Erwin. Ach, te trzy strony ciszy, gdy muszą się mierzyć spojrzeniem. Ach. Wystarczy mi "blondie" przy określeniu dla Erwina. Nawet przy Mike'u Levi się tak nie zachowuje.

EDIT:
Ditto dla Mike'a. Ale lekki LeviHan, nie jest zaznaczony aż tak ostro. Hinty były też w mandze. Ale stokroć subtelniejsze.
Powrót do góry Go down
Zoé

Zoé


Dołączył : 17/07/2013
Posty : 95

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyCzw Kwi 17, 2014 11:03 pm

Tak wiem, w temacie jest manga. Ale - duh - tylko to znalazłam, obejrzałam i pomyślałam, że ten kto jeszcze nie miał przyjemności z OVA, powinien się z nią zapoznać. :'D

http://www.pinoyanime.tv/attack-on-titan-ovaepisode-2/

*I muzyka i tak wymiata!*
Powrót do góry Go down
Shein
Strażnik muru Rose
Shein


Dołączył : 04/10/2013
Posty : 378

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyPią Kwi 18, 2014 12:29 am

Hanji napisał:
Przyjrzyjcie się tym piruetom kaprala i powiedzcie, że nie zrobiłby kariery baletnicy.

Zrobiłby! Zrobiłby, jak nic, jeszcze tylko takie różowe tutu mu dać xDD (jakby co, nie ja rysowałam)

A OVA widziałam i stwierdzam, że jej fabuła jest tak pojebana, że aż śmieszna XD Ale to dobrze, takie rzeczy są potrzebne, kiedy fan chce sobie odpocząć od normalnej serii, której klimat jest jakby nie patrzeć ciężki. Kij, że fandom od samego początku podrzuca mu podobne sensacje xD
Powrót do góry Go down
http://ogrodniczka.deviantart.com/
Baude
Arystokratka
Baude


Dołączył : 27/01/2014
Posty : 185

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyPią Kwi 18, 2014 11:08 am

Jestem w trakcie oglądania i dalej zastanawiam się nad dwoma rzeczami:
1. Co ja oglądam?
2. Sasha zawsze miała taki piskliwy głos?

Skończyłam!
Refleksje:
To jest głupie. To jest za głupie. Wysadzanie tytanów. Wysadzimy dziś tytana?
To brzmi logiczniej.
Powrót do góry Go down
Shein
Strażnik muru Rose
Shein


Dołączył : 04/10/2013
Posty : 378

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyPią Kwi 18, 2014 12:17 pm

Ja też się w sumie nastawiałam na coś ambitniejszego, ale skoro zdaniem twórców ten odcinek miał ryć banię, to nie mam nic przeciwko tym bardziej, że i tak am zrytą banię, więc... xD
Powrót do góry Go down
http://ogrodniczka.deviantart.com/
Baude
Arystokratka
Baude


Dołączył : 27/01/2014
Posty : 185

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyPią Kwi 18, 2014 1:57 pm

Ja bardzo lubię komedie i absurd, ale w tym odcinku to po prostu było zbyt głupie...
Powrót do góry Go down
Shein
Strażnik muru Rose
Shein


Dołączył : 04/10/2013
Posty : 378

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyPią Kwi 18, 2014 2:03 pm

W sumie to nawet sam Isayama nie bierze swojej serii na poważnie, bo wszystko co tam widziałaś, to nie tylko jego arty, które robią za przerywniki - niektóre z nich animowano np. moment w którym Sasha dała Reinerowi z łokcia xd Albo to, jak ugryźli się w ręce i nagle stali się tytanami xD
Powrót do góry Go down
http://ogrodniczka.deviantart.com/
Zoé

Zoé


Dołączył : 17/07/2013
Posty : 95

Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga EmptyWto Kwi 29, 2014 8:01 pm

Patrząc czysto techniczne, to miły sposób na odstresowanie dla fanów. W oryginalnej serii dominuje ciągła powaga i przeczucie, że lada moment ktoś zginie. Praktycznie nie ma chwili, gdy czytelnik się rozluźnia, szczególnie jeśli na scenę wkracza tytan.
A tutaj przynajmniej można się było pośmiać i rozluźnić.
Druga sprawa - hm, w końcu oddzielne spojrzenie na Jean'a. Osobiście myślę, że przydałoby mu się więcej uwagi. Postać ma potencjał, a my tak naprawdę niewiele o niej wiemy. O Erenie i spółce możemy powiedzieć więcej - wyłączając Armina, którego biografia widać nie była specjalnie ciekawa, skoro o niej nie wspomnieli. :I

Broniąc OVA ostatkiem swoich sił - uważam, że to całkiem udany przerywnik w głównej fabule. Wygłupy, swoboda, całkiem przyjemna grafika. I muzyka, ach, ta muzyka! Głęboki ukłon twórców w stronę fanów, tak przynajmniej utrzymuję.
I Sasha z mięskiem! :'D
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Snk-manga Empty
PisanieTemat: Re: Snk-manga   Snk-manga Empty

Powrót do góry Go down
 
Snk-manga
Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Shingeki no Kyojin ::  :: O nas-
Skocz do: